66. Požár v zahrádkářské kolonii
Teplá, Školní ul. - 27. 12. 2015
Jednotce byl vyhlášen poplach v 5:32 hod. Jednalo se o požár dřevěné boudy v zahrádkářské kolonii ve Školní ulici. V době příjezdu naší jednotky byl požár již ve třetí fázi. Na místě pak při hasebních pracích byly postupně nalezeny tři propanbutanové láhve, které bylo potřeba nejprve ochlazovat a následně z místa vynést. S naší jednotkou zde zasahovaly jednotky ze stanic HZS Toužim a HZS M.Lázně. Po ukončení prací naše jednotka na místě asistovala vyšetřovateli příčin požárů z ÚO HZS Cheb. Příčiny požáru šetří Policie ČR a HZS KVK.


65. Planý poplach
Skalníkova ul., Mar. Lázně - 20. 12. 2015
Jednotka byla povolána operačním střediskem v 15:03 hod. Došlo zde k výbuchu bojleru v bytovém domě ve Skalníkově ulici v Mariánských Lázních, dále byl hlášen kouř v celém domě. Při cestě k zásahu cca 1 km od místa události byla naše jednotka odvolána s tím, že se jedná pouze o technickou závadu na bojleru.
64. Požár komína
Heřmanov - 10. 12. 2015
Jednotce byl vyhlášen poplach v 18:54 hod. Výjezd byl k požáru komína do obce Heřmanov. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že se jednalo pouze o krátkodobé zahoření v komíně. Po prohlídce komínového tělesa a změření teploty na povrchu byl zásah následně ukončen.

Společně s naší jednotkou zde zasahovali také hasiči ze stanice HZS Toužim.

63. Čerpání vody ze sklepa
Nová Farma - 5. 12. 2015
Jednotka byla povolána v 16:21 hod. k technické pomoci na Novou Farmu. Zde byla odčerpána pomocí plovoucího čerpadla voda ze sklepa. Voda zde dosahovala do výšky cca 30 cm.

 

62. Odstranění spadlého stromu
Popovice - 1. 12. 2015
Jednotka byla povolána operačním střediskem v 8:59 hod. Jednalo se odstranění spadlého stromu přes silniční komunikaci mezi Poutnovem a Mnichovem u Popovic. Strom byl spadlý přes telefonní vedení. Po odstranění a úklidu vozovky zde byla cesta opět průjezdná v 9:25 hod.Cvičení složek IZS
Hraniční přechod Svatý Kříž - 16. 11. 2015
Pět členů našeho sboru se zúčastnilo cvičení složek IZS, které probíhalo přímo na hraničním přechodu. Jednalo se zde o simulovanou dopravní nehodu dvou dodávek plných lidí. Po pečlivém namaskování zranění viz. odkaz, se figuranti přesunuli na určené místo a zde již podle scénáře plnili své úkoly. Na místě bylo mnoho lidí s těžkými zraněními, ale také lidé vystresovaní, kteří se rozutekli po blízkém lese. Na místě zasahovaly složky z ČR, ale také hasiči a záchranná služba z Waldsassenu. Po odvozu sanitními vozy z místa nehody na stanici HZS do Chebu, se následně cvičící rozjeli zpět domů.

foto: http://www.rajce.net

http://www.hzscr.cz60.- 61. Vyproštění osob z výtahu a asistence záchranné službě
Dům s pečovatelskou službou Teplá - 15. 11. 2015
Jednotka byla povolána v 17:59 hod. do domu s pečovatelskou službou v Teplé. Po výpadku proudu zde zůstaly ve výtahu dvě ženy. Po ručním spuštění výtahu ze strojovny byly obě ženy po krátké době opět venku.

Po ukončení této akce jsme byli požádáni o pomoc s manipulací staršího pána ve 4.patře domu. Pán zde ležel asi dvě hodiny na zemi. Zde jsme již zasahovali společně se záchrannou službou, které jsem následně pomohli s transportem do sanitního vozu.
Vyhledávání osob v Klášteře Teplá - taktické cvičení
V pátek 13. listopadu byl po páté hodině večer 5ti jednotkám vyhlášen poplach. Jednalo se společné cvičení hasičů z jednotek HZS Mar.Lázně, HZS Toužim a JSDH Teplá, JSDH Otročín a JSDH Toužim. Námětem cvičení bylo vyhledání ztracených osob v prostorách podzemních štol a půdy nad konventem. Po příjezdu jednotek na místo určení a seznámení se situací na místě se jednotky rozdělily na dvě pátrací skupiny. První skupina složená z jednotek HZS Mar.Lázně a JSDH Teplá měla prohledat prostor podzemních štol. Druhá skupina složená z hasičů z HZS Toužim, JSDH Toužim a Otročín měla za úkol vyhledávat na půdě. Po nalezení ukrytých figurín (váha jedné figuríny je cca 80 kg) a krátkém vyhodnocení, byla provedena prohlídka nově opravených prostor Kláštera za účasti paní Benčové.

59. Likvidace úniku oleje
Teplá, Máchova ul. - 10. 11. 2015
Jednotka vyjíždí po vyhlášení poplachu v 16:13 hod. do Máchovy ulice v Teplé. Jednalo se odstranění motorového oleje z porouchaného vozidla VW Golf. Společně s naší jednotkou zde zasahovala Policie ČR Teplá.58. Otevření bytu
Teplá, Sokolovská ul. - 9. 11. 2015
Jednotce byl vyhlášen poplach v 16:52 hod. k otevření zamčeného domu v Sokolovské ulici. Pomocí sady Rescop na otevírání plastových oken, byl dům následně otevřen. Uvnitř domu ležel muž, který již nejevil známky života. Celý zásah probíhal za asistence Policie ČR Teplá a ZZS Teplá.


Taktická cvičení JSDH
Ve dnech 5. a 6. 11. se naše jednotka zúčastnila dvou taktických cvičení, každé bylo s úplně jiným scénářem. První cvičení se konalo 5. 11. a bylo zahájeno v 16:00 hod. na farmě Vysoká u Staré Vody. Zde se nacvičovala likvidace požáru stájí a s tím i spojená evakuace hospodářských zvířat. Tohoto cvičení se celkem zúčastnilo 7 jednotek PO.

Další cvičení nás čekalo hned 6. 11. od 10:00 hod. Tématem byl nácvik likvidace požáru a evakuace osob z ústavu v Mnichově. Zasahující jednotky byly postupně nasazeny na různé úseky s danými úkoly. Naše jednotka měla provést evakuaci 2. a 3. patra ústavu. To se nám za pomoci personálu povedlo. Po provedeném cvičení nám byly ukázány ostatní prostory ústavu. Naposledy zde bylo cvičení před 10ti lety.57. Likvidace uniklé látky
Mrázovská kř. směr H. Kralolín - 4. 11. 2015
Jednotka vyjíždí po vyhlášení poplachu v 11:18 hod. k odstranění unikajícího oleje na silniční komunikaci mezi Mrázovskou křižovatku a Horní Kramolín.
Na likvidaci a odstranění oleje z proražené olejové vany bylo použito celkem 10 kg sorbentu.


56. Odstranění spadlých stromů
Staré Sedlo - Zahrádka - 14. 10. 2015
Jednotka byla povolána operačním střediskem v 7:30 hod. k odstranění popadaných stromů mezi obcemi Staré Sedlo a Zahrádka. Na místě byly rozřezány a odklizeny celkem 4 stromy. Silniční komunikace byla opět průjezdná v 8:00 hod.55. Požár bytu
Mariánské Lázně, Dyleňská ul. - 16.9.2015
Poplach jednotce byl vyhlášen v 9:09 hod. k požáru bytové jednotky v Mar. Lázních. Při příjezdu naší jednotky zde již zasahovali hasiči z HZS Mar. Lázně a JSDH Drmoul. Celý požár byl již pod kontrolou. I přes rychlý zásah místních jednotek byla škoda na vybavení domu vysoká.54. Technická pomoc - otevření bytu
Teplá, Pivovarská ul. - 16. 9. 2015
Jednotka vyjíždí k události v 7:07 hod. k otevření bytu v Pivovarské ulici. Po provedeném průzkumu bylo do bytu vniknuto přes okno v prvním patře, to vše za asistence Policie ČR Teplá. V bytě byla nalezena žena, která byla následně předána záchranné službě.53. Požár stromu
Mrázov - Betlém - 20. 8. 2015
Jednotka byla povolána ve 13:04 hod. k požáru stromu a hrabanky mezi obcí Mrázov a rekreačním střediskem Betlém. Strom byl zapálen bleskem. Na likvidaci požáru byl nasazen jeden proud "C". Celý požár byl zlikvidován do půl hodiny od příjezdu naší jednotky.52. Dopravní nehoda osobních automobilů
Jankovická minerálka - 19. 8. 2015
Jednotce byl vyhlášen poplach v 17:43 hod. k dopravní nehodě dvou osobních automobilů s únikem provozních kapalin. Naše jednotka na místě provedla protipožární zabezpečení, odpojení akumulátoru a zajistila únik kapalin z jednoho z vozů. Pro lehce zraněnou řidičku byla přivolána záchranná služba. Na místě dále zasahovalo družstvo ze stanice HZS Mar.Lázně a Policie ČR.51. Planý poplach
Poutnov - 15. 8. 2015
V 8:39 hod. vyjíždí jednotka společně s Policií ČR Teplá k nedovolenému pálení kabelů v blízkosti lesa. Po provedeném průzkumu však bylo zjištěno, že se nejedná o pálení kabelů, ale o roztopenou udírnu. Překvapený majitel právě do udírny věšel klobásy. Celá událost byla posouzena jako planý poplach.


50. Požár pole
Toužim směr Radyně - 13. 8. 2015
Jednotka vyjíždí po vyhlášeném poplachu s CAS 32 Tatra 815 k požáru cca hektaru pole mezi Toužimí a Radyní. V době našeho příjezdu zde již zasahovaly jednotky HZS Toužim, SDH Toužim, SDH Útvina, SDH Štědrá. Naše jednotka se zde podílela na likvidaci celého požáru spolu s ostatními jednotkami.
49. Požár trávy
Mnichov - 11. 8. 2015
Jednotka byla povolána ve 20:34 hod. s technikou CAS 32 Tatra 815 k požáru mezi obce Mnichov a Prameny. Na místě již zasahovaly jednotky SDH Mnichov a HZS Toužim. Požár o rozloze 25 m2 jsme pomohli zlikvidovat lafetou "B".


48. Planý poplach
Šafařské Domky-Dobrá Voda - 9. 8. 2015
Dvě jednotky hasičů a hlídka Policie ČR vyjíždí ve 23:04 hod. k hlášené dopravní nehodě mezi obcemi Šafářské Domky a Dobrá Voda. Jednotky zde postupně projely celé úseky silničních komunikací mezi obcemi, avšak zbytečně. Jednalo se zde o planý poplach. Po oznamovateli tohoto "vtípku" pátrá Policie ČR.47. Požár pařezu
Nezdice směr Zahrádky - 9. 8. 2015
Požární poplach byl vyhlášen v 11:43 hod. Požár pařezu byl za obcí Nezdice směrem na Zahrádky. Na místě hořel pařez a část zlomeného stromu po zásahu bleskem. Na likvidaci byl nasazen vysokotlaký proud a celý požár tak byl rychle zlikvidován. Na tomto místě bylo velkým štěstím, že se požár nerozšířil do blízkého hustého lesního porostu. Velký dík zde patří p. Brabcovi, který požár zpozoroval a ohlásil.46. Požár osobního automobilu
Teplá, Nádražní ul. - 8. 8. 2015
Krátce po návratu jednotky z předešlého zásahu, vyjíždí ve 21:18 na požár osobního automobilu do Nádražní ulice v Teplé. Vozidlo hořelo na volném prostranství a nehrozilo zde rozšíření na okolní budovy. Pomocí vysokotlakého proudu bylo vozidlo rychle uhašeno. Na místě dále zasahovali hasiči ze stanice HZS Toužim a Policie ČR Teplá. Příčiny požáru jsou v šetření.
42. - 45. Odstranění spadlých stromů
Klášter, Křepkovice a Betlém - 8. 8. 2015
Po silné bouřce na Tepelsku byla jednotka povolána v 17:44 hod. k odstranění popadaných stromů. Spadlé stromy byly postupně rozřezány v Klášteře, Křepkovicích a nejvíce v rekreační oblasti Betlém. Pořezáno a odstraněno ze silničních komunikací bylo 7 stromů. Jednotka zasahovala celkem u 4 událostí.
41. Požár stromu
Teplá směr Dřevohryzy - 25. 7. 2015
Družstvo vyjíždí po vyhlášení poplachu ve 4:37 hod. k požáru stromu směrem z Teplé na Dřevohryzy. Strom byl zapálen po úderu blesku po noční bouřce. Pomocí vysokotlakého vodního proudu byl následně strom uhašen.
40. Požár bytu
Mariánské Lázně, Fr. Kafky 22. 7. 2015
Ve 23:59 hod. jednotka vyjíždí na žádost operačního střediska s CAS 32 Tatra 815 k požáru bytové jednotky do Mar. Lázní. V době příjezdu naší jednotky na místě již zasahovaly jednotky HZS Mar. Lázně a SDH Drmoul. Naše jednotkana místě události zůstala jako záloha .


39. Dopravní nehoda osobního automobilu
Heřmanov směr Štenská - 22. 7. 2015
Jednotka byla povolána operačním střediskem v 18:19 hod. k nehodě osobního automobilu za obcí Heřmanov směrem ke Štenské. Vozidlo zde skončilo na střeše v rybníku. Osoby při našem příjezdu byly již mimo vozilo a následně předány do péče ZZS. Naše jednotka společně s hasiči ze stanice HZS Toužimi zabezpečila únik oleje a následně po šetření Policie ČR bylo vozidlo vytaženo zpět na komunikaci. Bylo velkým štěstím, že zde nedošlo vážnějším zraněním.
38. Dopravní nehoda osobního automobilu
Horní Kramolín - 21. 7. 2015
V 17:17 hod. vyjíždí složky IZS k dopravní nehodě mezi Horní Kramolín a hájenku. Osobní vozidlo zde skončilo na střeše mimo vozovku. U nehody došlo ke zranění jedné osoby, ta byla v péči ZZS Teplá a Mar. Lázně. Na místě společně opět zasahovaly jednotky z Teplé a Mar. Lázní.
37. Dopravní nehoda tří osobních automobilů
Zádub - Závišín - 21. 7. 2015
Jednotka byla povolána společně s hasiči ze stanice HZS M. Lázně v 15:15 hod. Jednalo se o srážku tří osobních automobilů, kde došlo k lehkému zranění jedné osoby a úniku provozních kapalin z vozidel. Naše jednotka zde pomáhala s likvidací následků nehody.
36. Odstraněnní nalomené větve
rekreační středisko Betlém - 19. 7. 2015
V 19:46 hod. vyjížděla jednotka k odstranění nalomené větve nad cestou. Větev byla za areálem Campu Relax. Pomocí motorové pily byla větev odříznuta, cesta byla opět bezpečná ve 20:15 hod.


35. Likvidace ropných látek
Staré Sedlo - 18. 7. 2015
Jednotka byla povolána operačním střediskem k uniklému motorovému oleji v obci Staré Sedlo v 18:28 hod. Olejová skvrna z proražené vany osobního automobilu zde byla dlouhá cca 80 m. Na odstranění bylo celkem použito
50 kg sorbentu.34. Požár lesní hrabanky
Staré Sedlo - 15 .7. 2015
V 15:43 hod. byl naší jednotce vyhlášen poplach, jednalo se o požár lesní hrabanky mezi obcemi Staré Sedlo a Zahrádka. Požár o rozloze 5x5 m byl postupně zlikvidován jedním proudem C. Včasným oznámením této události se zde předešlo podstatně většímu zásahu a větším škodám. Naše jednotka zde zasahovala společně s Policií ČR Teplá.

33. Planý poplach
parkoviště u Jitony - 15. 7. 2015
Jednotky SDH Teplá a HZS M. Lázně byly povolány operačním střediskem ve 12:38 hod. k požáru balíků slámy na parkovišti u areálu bývalé továrny Jitona. Na místě bylo zjištěno, že se zde jedná o kontrolované pálení balíků sena. Toto pálení bylo řádně ohlášeno v 7:15 hod. na operační středisko hasičů firmou Probitas. Celá událost byla posouzena jako planý poplach.

32. Dopravní nehoda dvou automobilů
Mrázovská křižovatka - 9. 7. 2015
Jednotce byl vyhlášen poplach operačním střediskem v Karlových Varech v 16:08 hod. Jednalo se nehodu osobního automobilu a dodávky na Mrázovské křižovatce. Nehoda se obešla bez zranění. Jednotka zde provedla protipožární zabezpečení, odpojení akumulátorů a následně byla provedena likvidace úniku provozních kapalin. Na místě dále zasahovaly Policie ČR Teplá, ZZS Teplá a HZS Toužim.31. Odstranění spadlé větve
Teplá, Pivovarská ul. - 5. 7. 2015

Jednotka vyjížděla k místu události v 19:01 hod do Pivovarské ulice v Teplé. Jednalo se zde o odstranění spadlé uhnilé větve. Větev byla rozřezána a odstraněna. Tato událost byla dále nahlášena starostovi města a byla zde doporučena prohlídka všech stromů v Pivovarské ulici.30. Požár plastových kontejnerů
Horní Poutnov - 2. 7. 2015
Jednotka byla povolána operačním střediskem v 1:35 hod. na likvidaci požáru dvou plastových kontejnerů na návsi v Horním Poutnově. Při příjezdu naší jednotky byly kontejnery již zcela požárem zničeny. Na likvidaci požáru byl použit vysokotlaký proud. Příčiny požáru šetří Policie ČR Teplá.29. Asistence záchranné službě
Fotbalové hřiště Teplá - 29. 6. 2015
Jednotce byl vyhlášen poplach ve 14:04 hod. a byla povolána k zajištění místa pro přistání vrtulníku Letecké záchranné služby na fotbalovém hřišti. Při této události spolupracovaly všechny složky IZS z Teplé.28. Požár kravína

Útvina - 31. 5. 2015

Čtyři jednotky hasičů byly povolány v 4:34 hod. k požáru kravína v Útvině. Na místě však bylo zjištěno, že nehoří kravín, ale hromada naštípaného dřeva před kravínem. V době příjezdu naší jednotky, měli již hasiči ze stanice HZS v Toužimi vše pod kontrolou. Naše jednotka zde dále nezasahovala.

27. Požár dřevěné kůlny

Teplá, Pivovarská ul. - 24. 5. 2015

Naší jednotce byl vyhlášen poplach v 16:30 hod. Jednalo se o požár kůlny v Pivovarské ulici v Teplé. V době příjezdu naší jednotky na místo nebyl požár ještě nijak rozšířený a na jeho likvidaci byl nasazen vysokotlaký proud. Na místě dále zasahovala Policie ČR Teplá, HZS Toužim a vyšetřovatel příčin požárů z HZS Cheb. 

p

26. Spolupráce složek IZS

Jitona - 22. 5. 2015
Jednotka vyjíždí na žádost Zdravotní záchranné služby v 18:40 hod. do areálu bývalého podniku JITONA. Na místě jsme společně s hasiči z Mariánských Lázní zajistili místo pro přistání vrtulníku Letecké záchranné služby DSA a pomohli s transportem zraněného muže. Po odletu se všechny zasahující složky vrátily zpět na své základny.25. Dopravní nehoda osobního automobilu

Horní Kramolín směr Mar. Lázně - 21. 5. 2015

Naše jednotka byla povolána k dopravní nehodě mezi Horním Kramolínem a křižovatkou u Závišína ve 14:52 hod. Jednalo se o nehodu osobního automobilu, který narazil do betonového propustku.  V době příjezdu naší jednotky na místo byly obě zraněné osoby již mimo vozidlo a v péči zdravotníků. U této události jsme zasahovali společně s hasiči ze stanice HZS Mar. Lázně. Příčiny nehody šetří Policie ČR.24. Dopravní nehoda s vyproštěním

Poutnov - 16. 5. 2015
Všem složkám IZS v Teplé byl vyhlášen poplach krátce po půlnoci v 0:26 hod. k dopravní nehodě mezi Poutnovem a Horním Poutnovem. Osobní automobil zde sjel z příkrého srázu, řidiče vzhledem k jeho stavu bylo nutné z vozidla vyprostit. Naše jednotka zde dále asistovala Záchranné službě a Polici ČR.


23. Požár automobilu

Teplá, Klášterní ul. - 12.5.2015
Jednotka byla povolána operačním střediskem v K. Varech v 8:40 hod. Jednalo se zde o zahoření kabelů v motorové části osobního automobilu
VW Golf. Na likvidaci vznikajícího požáru byl nasazen sněhový hasicí přístroj. Na místě dále zasahovala jednotka HZS Toužim a Policie ČR Teplá.22. Technická pomoc

Hoštec - 4. 5. 2015

Jednotce byl vyhlášen poplach ve 14:07 hod. Jednalo se zde o zabezpečení nakloněných a stržených telefonních sloupů i s kabelem vedoucí podél komunikace z Nové Farmy směrem na Hoštec. Ty byly strženy projíždějícím lesním traktorem.  


21. Požár rodinného domu

Heřmanov - 2. 5. 2015

 Čtyřem jednotkám se šesti vozidly byl vyhlášen poplach v 17:36 hod. na požár rodinného domu v Heřmanově. Na likvidaci požáru byly nasazeny dva proudy "C". Požárem byla zasažena střešní konstrukce a podkroví. Naše jednotka zde zasahovala společně s HZS Toužim, HZS Mariánské Lázně a JSDH Toužim. Příčiny požáru jsou v šetření.

více na stránkách HZS


20. Planý poplach
Šafářské Domky - 9. 4. 2015
Jednotka byla povolána operačním střediskem v 16:28 hod. k odstranění silné větve ze silniční komunikace u Šafářských Domků. Po hledání společně s Policií ČR žádná větev nalezena nebyla. Celá událost je proto hodnocena jako planý poplach.

 

19. Odstranění spadlého stromu
Poutnov - Mnichov - 31. 3. 2015
Jednotka byla povolána v 15:13 hod. k odstranění spadlého stromu mezi Poutnovem a Mnichovem. Strom zde ležel přes telefonní vedení. Pomocí motorové pily byl strom rozřezán a vedení uvolněno.


17. - 18. Odstranění spadlých stromů
Smrčí Dvůr, Pírka - 31. 3. 2015
Jednotka vyjíždí k odstranění spadlého stromu u Smrčího Dvora v 11:41 hod. Zde byl spadlý vzrostlý strom přes silniční komunikaci směřující na Heřmanov. Po rozřezání a odstranění stromu byla jednotka povolána k další události u hájenky Pírka. Zde se jednalo rovněž o odstranění stromu.


16. Dopravní nehoda osobního automobilu
Horní Kramolín - hájenka - 31. 3. 2015
Jednotky SDH Teplá, HZS Mariánské Lázně, Policie ČR Teplá a Záchranné služby z Mar. Lázní a Teplé byly povolány v 5:22 hod. k dopravní nehodě osobní automobilu, které narazilo do stromu mezi Horním Kramolínem a hájenkou. Při příjezdu naší jednotky na místo události byly na místě již jednotky z Mar. Lázní. Na místě byly celkem tři zraněné osoby, které byly postupně rozváženy do nemocnic.
15. Požár travního porostu
Zádub-Závišín - 20.3.2015
Naše jednotka byla povolána k požáru travního porostu ve 13:58 hod. Místo události bylo u obce Zádub - Závišín u křižovatky na Teplou. Naši hasiči byli při cestě k zásahu vráceni zpět na základnu operačním střediskem. Jednotka u této události nezasahovala.


14. Spolupráce složek IZS
Nová Farma - 16. 3. 2015
Jednotka byla na žádost ZZS povolána ve 13:11 hod. do obce Nová Farma. Jednalo se zde o pomoc při snesení těžké pacientky z 2. patra domu do sanitky. To se za pomoci Policie, Záchranné služby a našich hasičů podařilo. Tento zásah patřil určitě k těm náročnějším.


13. Vyproštění vozidla
Bezvěrov směr Boněnov - 6. 3. 2015
Jednotka byla povolána operačním střediskem v Karlových Varech ve 20:19 hod. Jednalo se zde o vyproštění zapadlého osobního automobilu za závěje cca 2 km za Bezvěrovem. Ve vozidle byla paní nemocná s cukrovkou a tříletá holčička. Vozidlo jsme vyprostily pomocí navijáku a následně doprovodili až do Mrázova.


12. Vyproštění vozidla
Bezvěrov - Boněnov - 1. 3. 2015
Jednotka byla povolána operačním střediskem v 7:36 hod. Událost byla hlášena jako vyproštění osob z vozidla u obce Beranov, po dalším zjištění bylo místo události mezi obcemi Bezvěrov a Boněnov. Jednalo se zde o vyproštění vozidla, které zde zajelo do sněhu, událost se obešla bez zranění.
11. Dopravní nehoda dvou os. automobilů
Teplá u čerpací stanice RMV - 8. 2. 2015
Jednotce byl vyhlášen operačním střediskem poplach v 16:42 hod. Dopravní nehoda dvou osobních automobilů se stala u čerpací stanice RMV v Teplé. V době příjezdu naší jednotky na místo zde zasahovaly společně již Policie ČR a ZZS, která měla v péči zraněnou osobu. Naše jednotka zajistila místo nehody, provedla protipožární zabezpečení a úklid provozních kapalin z vozidel.
10. Asistence Záchranné službě
Horní Poutnov - 2. 2. 2015
Na žádost ZZS byla jednotka povolána operačním střediskem v 18:31 hod. U této události naše jednotka společně s Policií ČR Teplá zajistila místo pro přistání vrtulníku a pomáhala s transportem resuscitované osoby do vrtulníku, který přistál na poli u obce.


9. Dopravní nehoda os. automobilu
Rájov - 30. 1. 2015
Naše jednotka byla k události povolána v 7:21 hod. jednalo se o dopravní nehodu osobního automobilu u obce Rájov. Při příjezdu naší jednotky na místo zde již zasahovla jednotka HZS Mariánské Lázně a Záchranná služba, která měla v péči osobu z vozidla. Naše jednotka zde dále nezasahovala.
8. Požár komína
Teplá, U hřiště - 11.1.2015
Na požár komína byla jednotka povolána ve 23:04 hod. do ulice U hřiště v Teplé. Naštěstí se jednalo o požár komína malého rozsahu. Na místo byl dále povolán žebřík s termokamerou ze stanice HZS Mar. Lázně. Pomocí kominického nářadí byl komín vyčištěn a po změření teploty komínového tělesa se mohla naše jednotka vrátit zpět na svou základnu.


7. Tech. pomoc - čerpání vody
Teplá, Nádražní ul. - 11. 1. 2015
Na druhý výjezd spojený s čerpáním vody vyjíždí jednotka ve 12:09 hod. a opět do Nádražní ulice. Tentokrát byla voda čerpána z domu, který sousedí s nádražím, kde již zasahovali drážní hasiči.


6. Tech. pomoc - čerpání vody
Teplá, Nádražní ul. - 11. 1. 2015
Jednotce byl vyhlášen poplach v 9:53 hod. Jednalo se o čerpání vody, která vyvěrala z kanalizace u hotelu U nádraží. Voda zde zaplavila přilehlé garáže. Pomocí kalového čerpadla, byla voda postupně odčerpána.


5. Tech. pomoc - čerpání vody
Klášter Teplá - 10.1.2015
Jednotka byla povolána v 11:31 hod. k pomoci při odčerpávání vody u bytového domu v Klášteře Teplá, kde špatně odtéká kanalizace a došlo k postupnému zatopení sklepů v okolních domech. Na čerpání vody zde bylo postupně nasazeno kalové čerpadlo, plovoucí čerpadlo, ale také CAS. Celkem se zde nepřetržitě čerpalo přes tři hodiny.


4. Odstranění spadlého stromu
Horní Kramolín-Zádub - 10. 1. 2015
K dalšímu spadlému stromu jednotka vyjíždí v 10:15 hod. směrem na Mariánské Lázně. Spadlý strom byl cca 300 m před křižovatkou u Zádubu. Komunikace byla opět průjezdná v 10:35 hod.


3. Odstranění spadlých stromů
Nová Farma - 10. 1. 2015
Jednotce byl vyhlášen operačním střediskem v Karlových Varech poplach v 5:50 hod. Čtyři popadané smrky leželyi v serpetinách před Novou Farmou. Pádem stromů bylo porušeno i telefonní vedení, které tudy vede. Pomocí motorové pily byly stromy rozřezány a z komunikace odstraněny. Komunikace byla opět plně průjezdná v 6:30 hod.


2. Tech. pomoc - čerpání vody
Teplá, Nádražní ul. - 9. 1. 2015
Jednotky vyjížděla k události ve 22:17 hod. Jednalo o odčerpání vody ze sklepa rodinného domu v Nádražní ulici v Teplé. Pomocí kalového čerpadla bylo vyčerpáno cca 1 m3 vody.


1. Požár komína
Horní Poutnov - 8. 1. 2015
Jednotka byla povolána operačním střediskem v Karlových Varech
v 7:44 hod. Jednalo se o požár komínového tělesa v Horním Poutnově. Komínový průduch o velikosti 40x40 cm byl silně zanesen. Na uhašení byl použitý štěrk a následně byl komín vyčištěn kominickým nářadím. Jednotka u této události zasahovala bezmála 3 hodiny.


2 0 1 4


2 0 1 32 0 1 2

2 0 1 1

2 0 1 0


  			    

 

 

 

   
e